• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ 
معاون وزیر بهداشت در همایش روسای هسته‌های گزینش کشور تأکید کرد:
هسته گزینش روح ایدئولوژی حاكم بر تمامی دستگاه‌های اجرایی و منابع انسانی
دکتر بهروز رحیمی در همایش روسای هسته‌های گزینش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر بهروز رحیمی در جمع مدیران و روسای هسته گزینش دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، او را دایره المعارفی از مفاهیم و ارزش‌های اجتماعی، انقلابی و دیپلماسی برشمرد و اظهار کرد: زندگی و نوع نگرش امام راحل از منابع و اطلاعاتی ویژه و حائز اهمیت در سرفصل‌های مدیریتی است و درواقع می‌توان گفت هر بخش از زندگی ایشان یک فصل از منابع خاص و ارزشمند مدیریت است.

وی نظام سلامت را به عظمت یک اقیانوس تشبیه کرد و گفت: حوزه سلامت تأثیر بسزایی در مؤلفه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارد و بسیاری از حوزه‌های مختلف وابسته به رفتار و برخوردهای ما در حوزه سلامت است، به همین دلیل مدیران و کارکنان این حوزه بسیار مورد اعتماد مردم و مدیران هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت بابیان اینکه خالق هستی نقشی را برای هر یک از موجودات این جهان تعریف کرده است عنوان کرد: رنگ و بو و اثرگذاری بعضی افراد در نظام هستی بسیار ماندگارتر است و در بسیاری موارد الگوهای زندگی سایر افراد اجتماع قرار می‌گیرند.

 

دکتر بهروز رحیمی با اشاره به اهمیت حوزه منابع انسانی در ساختار سازمانی بیان کرد: در گذشته منابع انسانی به‌عنوان سرمایه یک سازمان تلقی می‌شد، اما امروزه در علم مدیریت به این نتیجه رسیده‌ایم که منابع انسانی فراتر از یک سرمایه برای سازمان محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است روی پای خود ایستادگی کند و در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشد، به خاطر منابع انسانی باارزش و کارآمدی است که در این کشور در عرصه‌های مختلف در حال خدمت هستند و حلقه اصلی مدیریت سازمانی در منابع انسانی نهفته است.

معاون وزیر بهداشت بابیان این‌که یکی از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین منابع انسانی در دستگاه‌های اجرایی کشور در مجموعه وزارت بهداشت است، گفت: تنوع منابع انسانی از لحاظ سطح تحصیلات، رشته‌های تحصیلی، تنوع خدمت‌رسانی و گستردگی حوزه کاری در مجموعه وزارت بهداشت بی‌نظیر است که همه این‌ها در قشری به نام کارکنان نظام سلامت جمع‌بندی شده است که بی‌منت به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی در ادامه گفت: گستردگی وزارت بهداشت باعث می‌شود که حراست، صیانت و گزینش افراد در این دستگاه به‌شدت حساس و سخت باشد و جا دارد که از همه همکاران در گزینش تقدیر و قدردانی کنم.

دکتر رحیمی بابیان این‌که واحد گزینش در دید عموم آن چیزی نیست که صرفاً دیده می‌شود، گفت: یکی از ارکان مهم حوزه ستادی نظام سلامت هسته‌های گزینش در سطح کشور هستند که با وظیفه مهم و خطیری که بر عهده دارند، باعث حفظ سلامت اداری و سازمانی ساختار منابع انسانی وزارت بهداشت می‌شوند که به‌حق کاری بسیار سنگین و غیرقابل قیاس است.

وی در ادامه افزود: در تمامی حوزه‌های منابع انسانی کشورهای توسعه‌یافته گزینش وجود دارد و نقش کلیدی و مهمی را ایفا می‌کند و به زبان ساده‌تر باید گفت که روح ایدئولوژی حاکم بر تمامی دستگاه‌ها گزینش است که با انتخاب افراد شایسته و کاردان برای ورود به هر سیستمی باعث رشد و تعالی سازمانی می‌شوند.

معاون وزیر بهداشت بابیان این‌که دیدگاه گزینش بر دو اصل اصلاح و حفظ آبروی افراد بنا شده است گفت: همیشه از ساختار و چهارچوب کاری گزینش دو چیز را به معنای واقعی دیده‌ام و آن این‌که اگر همکاری در مسیر نادرستی قدم برداشته و اشتباهی رخ داده است، گزینش در نهایت حفظ ابرو و رعایت کرامت انسانی برای اصلاح وی قدم برداشته است و از این بابت از همه همکاران این حوزه سپاسگزارم.

وی در پایان بابیان این‌که حفظ آبروی مؤمن یکی از وظایف ما در گزینش است، اظهار کرد: این‌که تنبیه افراد بر پایه عدم پرداخت حقوق و مزایا و عدم حفظ ابروی افراد باشد نه‌تنها اصلاحی را به دنبال ندارد بلکه ماهیت انسانی فرد و خانواده وی را هم به انزوا می‌کشاند که با علم به این موضوع، گزینش بر پایه حفظ این دو مؤلفه گام‌های محکمی را برداشته و از همکاران سازمانی بارها پاسداری کرده است.

تصاویر

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0